Tagasi

EALi ja RKASi pressiteade: Riik ja arhitektid teevad koostööd muutmaks riigihangete tulemust kvaliteetsemaks

Eesti Arhitektide Liit
Riigi Kinnisvara AS
Pressiteade
16.09.14

Riik ja arhitektid teevad koostööd muutmaks riigihangete tulemust kvaliteetsemaks  

Riigi Kinnisvara AS koostöös Eesti Arhitektide Liiduga on välja töötanud uue pakkumuse hindamise metoodika ja kriteeriumid – senisest rohkem hinnatakse tegijaid ja töökorraldust, mis on kvaliteedi eelduseks. Esimene nende tingimuste alusel läbiviidav hange on Presidendi residentsi (asukohaga Vabaõhumuuseumi tee 10, Tallinn) projekteerimistööd.

Eesti Arhitektide Liidu esimehe Indrek Allmanni sõnul on riiklik sektor siiani oma hankeid läbi viinud selliselt, et ainuke pakkumuse hindamise kriteerium on hind ning ülejäänud tingimused on kajastatud kvalifitseerimistingimustena, mis ei ole võimaldanud alati leida parimat pakkujat. Projekti kvaliteet otsustab aga lisaks loodava kultuurilisele ja visuaalsele väärtusele ka ehituse funktsionaalsuse, maksumuse, energiatõhususe ja lõpptulemusena kogu elukaare maksumuse.  Senini on kvaliteedipõhiseid hankeid projekteerimisvallas rakendanud peamiselt eraettevõtjad. Täna saame öelda, et riik on RKASi näol astunud pika sammu edasi luues väga selge ja läbipaistva süsteemi sama tava juurutamiseks ka riigihangetes.

Riigihange „Presidendi residentsi projekteerimistööd” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 155630. Pakkumiste esitamise aeg on 27. oktoober 2014, kell 11.00.

Kontakt:
Indrek Allmann, Eesti Arhitektide Liidu esimees,
Mob: 513 0809
E-post: info@arhliit.ee
www.arhliit.ee

Madis Idnurm, Riigi Kinnisvara AS kommunikatsioonijuht,
tel: 606 3411
Mob: 526 6066
E-post: madis.idnurm@rkas.ee