Tagasi

Avarte näitus Tallinnas

Soome disainiikooni Avarte näitus Tallinnas 23.-27 november, ELKE Mööbli salongis novembri viimasel nädalal.

Kodudesse ja kontoritesse mõeldud disainmööbli ja saalitoolide müügiettevõte Elke Mööbel esitleb esmakordselt Eestis tuntud Soome mööblitootja Avarte disainiklassika hulka kuuluvaid tooteid. Väljapanekut on võimalik näha ELKE Mööbli salongis novembri viimasel nädalal.

Avarte istemööblit kirjeldab suurepäraselt ettevõtte pikaaegse peadisaineri ja professori Yrjö Kukkapuro öeldud lause: „On siis mõtet luua tooli, millel ei ole mugav istuda?“ Kukkapuroga tehakse koostööd tänapäevani. Praegu Avartega koostööd tegevastest disaineritest  ei saa mainimata jätta Mikko Paakkaneni, keda tunnustati 2006. aastal Soomes aasta disaineri tiitliga.

Ka aastate möödudes püsib Avarte mööbel värske ja kaasaegsena. Seda tõestavad suurepäraselt 60ndatel loodud disainiklassika hulka kuuluvad tooted Karuselli, Remmi ja Skaala. Mööbli väärtustest annab tunnistust ka see, et nii New Yorgi moodsa kunsti muuseum, Londoni Victoria ja Alberti muuseum, Kopenhaagenis asuv Vitra Disainimuuseum kui ka paljud teised muuseumid on võtnud koostöös Yrjö Kukkapuroga valminud Avarte mööbliesemeid oma püsiekspositsiooni hulka.