Tagasi

Arhitektuurikeskus ja Arhitektuurimuuseum kutsuvad öövälkloengule Eesti arhitektuuri kadunud aarded

Laupäeval, 14. mail toimub Eestis kolmandat aastat järjest muuseumiöö, mille raames leiab aset seekord ka öövälkloeng Eesti arhitektuuri kadunud aarded. Kell 21.00- 22.30 Arhitektuurimuuseumi Rotermanni soolalaos toimuva välkloengu moderaator on muuseumi direktor Leele Välja.

Kord aastas, ühel laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üleeuroopalist muuseumiööd. Laupäeval, 14. mail toimub Eestis kolmandat aastat järjest muuseumiöö, mille teemaks on „Öös on aardeid“. Tänavu nii Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna programmi kuuluval muuseumiööl  avatakse tasuta külastusteks oma uksed kell 18–23. Tallinnas sõidab muuseumide vahel ringi tasuta muuseumiöö buss ning kell 21.00-22.30 saab osa võtta 27. Arhitektuuri välkloengust Eesti Arhitektuurimuuseumi Rotermanni soolalaos Ahtri 2Ka saab keldrikorrusel tegutsevas Arhitektuuriklubis vaadata kell 18-21 slaidiprogrammi  tänaseks kadunud (või ka ehitamata jäänud) hoonetest.
Öövälkloengul esinevad: arhitekt Urmas Muru, kunstiteadlane Oliver Orro, semiootik Kaie Kotov, sisearhitekt Maile Grünberg, arhitekt Andres Põime  ja kunstiteadlane Karen Jagodin.

Arhitektuurikeskuse välkloengute eesmärk on kutsuda kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur puudutab meid kõiki. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub esinejate ja kuulajate vahel avatud diskussioon. Tänaseks on toimunud 26 välkloengut, mis on osaliselt taaskuulatavad aadressil: http://www.arhitektuurikeskus.ee/sundmused/valkloengud/seni-toimunud-valkloengud
XXVII Välkloeng toimub  14. mail kl 21.00-22.30 Eesti Arhitektuurimuuseum Rotermanni soolalaos Ahtri 2.

Sissepääs on kõikidele tasuta

Kontaktid:

Leele Välja, moderaator, Arhitektuurimuuseumi direktor, leele@arhitektuurimuuseum.ee

Ülar Mark, Arhitektuurikeskuse juhataja, tel 50 38872

Kaire Pärnpuu, Eesti Arhitektuurikeskuse projektijuht, 51 68953

 

 

Teate edastas:

Liisi Ree

Eesti Arhitektuurikeskuse meediajuht

E-post: liisi@arhitektuurikeskus.ee

Tel: 5202 389

www.arhitektuurikekus.ee