Tagasi

”Arhitektuur tulvil mälestusi“.

Eesti arhitektuurikeskuse hooaja viimane välkloeng

17.detsembril, EKA fuajees kell 18:00

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub hooaja viimasele välkloengule sel neljapäeval 17. detsembril teemal ”ARHITEKTUUR TULVIL MÄLESTUSI“.

Välkloengu seekordne teema on ajendatud Eesti Kunstiakadeemia füüsilise uuenemise plaanidest, vana maja kadumisest ja uue loomisest.

Esinevad:

JAAN ELKEN, kunstnik

SULEV KEEDUS, režissöör

KARL MARTIN SINIJÄRV, kirjanik

AIN PADRIK, arhitekt

HENDRIK TOOMPERE, näitleja-lavastaja

Moderaator arhitekt Margit Mutso.

Algus kell 18.00.

Toimumise koht Eesti Kunstiakadeemia fuajee (Tartu mnt1, Tallinn)

Osalemine tasuta.

Sombusel  argipäeval läbi vana Ikarose uduse akna vilksatab hall, peaaegu märkamatu maja. Nukker vihmasadu ähmastab hoone piire, üksik kask maja ees hoiab kangekaelselt kinni oma viimastest leheräbalatest. Üks professor rääkis kunagi, et kase alt läheb läbi soojaveetrass, seepärast vaene puu ei tea, et tegelikult on juba hilissügis ja aeg lehed langetada. Autosaastast määrdunud akentest kumab vaevumärgatavat valgust, ilmselt nokitsevad üliõpilased viimaseid öid oma kursusetööde taga, käed värvised, liimised või savised.

Nii hall ja nukker on see maja võõrale, nii armas ja soe sellele, kes temaga kunagi ühte rütmi hinganud.

Margit Mutso.

Välkloengute sari sai alguse 2008. aastal Arhitektuuriaasta raames eesmärgiga haarata avalikkust kaasa mõtlema ning rääkima meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku diskussiooni ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel. Kogu ürituse lõpetab sommeljee, tutvustades ja pakkudes degusteerimiseks erinevaid veine. Sarja modereerivad vaheldumisi arhitektid Margit Mutso ja Mattias Agabus. Kokku on toimunud 12 välkloengut, mis kõik on läinud täissaalidele. Senitoimunud loengud on salvestatud ning taasvaadatavad veebiportaalis www.arhitektuuriaasta.ee ja valikuliselt kuulatavad ka ööülikoolis www.ylikool.ee.

Eesti Arhitektuurikeskus loodi arhitektuuriaasta lõpus Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Kunstiakadeemia poolt ja võttis üle ka välkloengute korraldamise teatepulga. Eesti Arhitektuurikeskus keskendub kaasaegsele arhitektuurile ja selle tulevikule. Keskuse missiooniks on kaasaegse Eesti arhitektuuri ja linnaehituse edendamine ja arendamine, arhitektuurialase teadlikkuse kasvatamine, arhitektuuriinfo kogumine, vahetamine, vahendamine ja levitamine kodu- ja välismaal.  EAKi eesmärk on integreerida teadmine ja kompetents arhitektuurist ühiskonna teiste valdkondadega, aidates kaasa arhitektuuriga seotud valdkondade arengutele ning uuendustele

Kuula toimunud loenguid:

http://www.arhitektuurikeskus.ee/sundmused/valkloengud/seni-toimunud-valkloengud

Kontaktid:

Margit Mutso, moderaator – margit@eekmutso.ee , tel 523 4870

Mattias Agabus, moderaator – mattias@aet-arhitektid.ee , tel 521 2091

Ülar Mark, Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja – ular@arhitektuurikeskus.ee

Välkloengule järgneb loomeliitude uusaastapidu, vt infowww.arhliit.ee