Tagasi

Alanud on registreerimine EAL ja ESL suvepäevadele!

Eesti arhitektide ja sisearhitektide suvepäevad 2011 toimuvad sellel aastal 9.–10. juulini Pärnu Rannahotellis ning seekordne seminar kannab pealkirja “Kuurortlinn“.

Taasiseseisvumise käigus, alates 90-ndatest aastatest, on eestlased massiliselt individualiseerunud. Kui nõukogude ajal oli eraldi olemine mittesoositud, siis paisu kadumisele järgnenud torm maale, stiihiline eeslinnastumine ja soov puhkuse ajal teistest eralduda on tagantjärele mõistetav. Mingil hetkel hakkas neid protsesse suunama ka raha. Inimesed avastasid end küll eramajast, aga mitte alati eraldi. Nii oli odavam.

Sarnaselt on juhitud ka praegusaja vabaaja ja puhkuse ruum. Massiliselt ehitada on odavam, suurem SPA on soodsam. Suvilakooperatiivide asemel on tekkinud kogukonna seltsid. Oleme vaikselt naasmas aega, mil kooselu on nauditav. Väiksemate kohtade puhul piisabki seltsidest, kes kureerivad kohalikku elu, aga kas ka kuurortlinnas?

Kas kuurortlinn peab olema kohaliku elaniku nägu? Kes on kuurortlinna kohalik? Mis oleks kuurortlinn ilma võõrasteta, ilma muutuste ja intriigideta? Kui puhkus on argipäevast välja tulemine, uue jõu ammutamine, siis milline on see ruum kus seda saavutada? Miks elavad eesti kuurortlinnad oma minevikus? Milline peaks olema tänapäeva kuurortlinn?

Programm

Seminari peaesinejaks on tuntud ja auhinnatud Barcelona arhitekt Xavier Martí Galí, kes on Carlos Ferrater Studio asutajaliige ja partner ning on Hispaanias, Benidormi rannapromenaadi üks autoritest. Töö on võitnud rahvusvahelise preemia “Parim globaalne disain 2010”. Veel võtavad sõna Mart KalmToomas ReinKadri Klementi ja Märt Sults. Kuulda ja näha saab ettekandeid Pärnu arhitektuurist ja moodsaks kuurordiks kujunemisest, kuurortide ajaloost ja seal elamise eripärast, Tallinna lahte planeeritavatest tehissaarte ideest ning muust kuurortieluga seonduvast. Suvepäevade raames on tore võimalus tutvuda ka värskete EKA ja TTK arhitektuuriteaduskonna lõpetajate magistritöödega ning kuulata autorite lühiettekandeid oma töödest.

Suvepäevade lõõgastavas osas saavad loomingulised kollektiivid tegeleda LIIVARUUMI kujundamisega, VILTIMISE, RANNAVOLLE ja MUUSIKA MAALIMISEGA. Pärnule sobivalt on võimalik tegeleda veespordiga, kus igakülgset abi osutavad Lustipark ja Aloha. Oma huvist osaleda lohesurfi ja/või purjelaua koolitusel palume registreerumisel teada anda!

Muusikalist elamust pakub Vaiko Epliku uus ansambel Sinkjad Sünkjad ning tantsulise meelelahutuse eest seisavad hea DJ Savi & Voltri.  Nagu alati, täidab suvepäevi meeldiv suhtlus kolleegide ja koostööpartneritega. Meeleolukale nädalavahetusele paneb punkti EKSKURSIOON PÄRNU LINNAS ja võimalusel Pärnu huvitavamates hoonetes.

Registreerimine suvepäevadele

Osavõtusoovist palume teatada 13. juunini telefonil 6117433 või info@arhliit.ee

NB! Registreerimisel palume teatada osaleja ees- ja perekonnanimi, isikukood, aadress ja EAL või ESL liikmestaatus.

Lisaks palume teatada transpordisoovist ja/või oma huvist osaleda lohesurfi / purjelaua koolitusel.

Registreerimine toimub osalustasu jõudmisel EAL arveldusarvele või EAL kontorisse.

KOHTADE ARV ON PIIRATUD!

Osalustasud

Osalustasud ööbimisega Rannahotellis EUR
Liitude liikmed ja elukaaslased 50,00
Lapsed vanemad kui 10 25,00
Üliõpilased 40,00
Noortekogu- ja seeniorliikmed 35,00
Mitteliikmed 65,00
Osalustasud ööbimisega hotellis Legend EUR
Liitude liikmed ja elukaaslased 40,00
Lapsed vanemad kui 10 20,00
Üliõpilased 30,00
Noortekogu- ja seeniorliikmed 25,00
Mitteliikmed 55,00
Osalustasud ilma ööbimiseta EUR
Liitude liikmed ja elukaaslased 30,00
Lapsed vanemad kui 10 10,00
Üliõpilased 20,00
Noortekogu- ja seeniorliikmed 15,00
Mitteliikmed 50,00

Osalustasud sisaldavad majutust (ööbimisega pakettides), toitlustust, seminari programmi ja muusikalist meelelahutust.

Transport Tallinn – Pärnu – Tallinn ja veesport soovijatele lisatasu eest.

Tänu neile saavad suvepäevad teoks!

Suvepäevade suursponsor on tänavu GROHE – üleilmne turuliider, kes loob oma valdkonnas pidevalt uusi standardeid.

EESTI KULTUURKAPITAL  SAINT-GOBAIN EHITUSTOOTED  TIKKURILA-VIVACOLOR FENESTRA  VIPEX  LAUFEN  SILMANI ELEKTER  HENKEL  HALS INTERIOR 

 

Lisainformatsioon

Liivi Haamer

Eesti Arhitektide Liit

projektijuht

tel: 6117433

mob: 53422522

liivi@arhliit.ee