Tagasi

6-tunnine filmimaraton “Living Architectures” kinos Sõprus

6-tunnine filmimaraton “Living Architectures” laupäeval 18. jaanuaril kell 14.00 – 20.30 kinos Sõprus.

Living Architectures:

Koolhaas Houselife

Pomerol, Herzog & De Meuron

Xmas Meier

Gehry’s Vertigo         

Inside Piano

Living Architectures on dokumentaalfilmide sari, mis käsitleb maailma tipparhitektuuri teoseid viisil, mil arhitektuuri populariseeriv ning ülistav visuaalmaailm seda siiani teinud ei ole. Ila Bêka ja Louise Lemoinepanevad filmides kahtluse alla arhitektuuri kui visuaalse vormi ülistamise, mis tihti varjutavad hoone tõelise olemuse idealistlike eearvamuste ning esteetilise perfektsuse taotluste taha.

Läbi viie vapustavalt inimliku ning intrigeeriva filmi tutvustavad itaallasest ning prantslasest režissööri–produtsendi duo arhitektuuri elulisust, haprust ja haavatavat ilu inimeste kaudu, kes on nende hoonete igapäevasteks kasutajateks. Seega ei räägita vaatajale arhitektuurist, vaid arhitektuur kõneleb ise meiega. Filmid pööravad vähem tähelepanu hoonete struktuuridele ning tehnilistele detailidele, vaid lähenevad  kaasaegse arhitektuuri ikoonidele  pigem läbi intiimse, isikliku sfääri.

6 tunnise maratoni vormis on filmide seeriat tutvustatud Madridis, Melbournis, Portlandis, Linzis, Oslos, Stockholmis ning kõikjal üle maailma. Üritus on kogunud rohkelt populaarsust ning avalikku tähelepanu. Eestis on varem Living Architectures seeriast linastunud vaid sarja esimene film Koolhaas Houselife Kumus.

Filmid linastuvad ingliskeelsete subtiitritega.

Tavapiletid 10€ / Sooduspiletid 7€
Müügil Sõpruse kassas

 

www.living-architectures.com

 

Filmimaratoni korraldab Ingel Vaikla koostöös Eesti Sisearhitektide Liidu ja kino Sõprusega.

Üritust toetavad: Prantsuse Instituut, Fagerhult, Interstudio, Wermstock, Lincona, Berker, Floorin/Forbo.

 

Ingel Vaikla

+372 56912772

ingel.vaikla@gmail.com