Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

märts 2024

Sündmusi ei ole

III sisearhitektuuri sümpoosion SISU “Welcome Stranger!” 1.-3. juuni

[kaart pealkiri=”SISU 2016″]

1.-3. juunini toimuv III rahvusvaheline sisearhitektuuri sümpoosion SISU “Welcome Stranger!” võtab vaatluse alla kaasaja aktuaalseima teema – rände ja sellest tulenevad ootused ruumile.

SISU 2016 korraldab Eesti Sisearhitektide Liit koostöös Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonnaga. SISUle on oodatud loomingulised inimesed – teoreetikud, praktikud ja üliõpilased ning valdkonnaga seotud erinevad osapooled. Sümpoosioni kava pakub põnevust ja elamust ka laiemale publikule, kes huvitub (sise)arhitektuurist ja elukeskkonnast ning neid kujundavatest sotsiaalsetest muutustest.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on registreerumine.

1.–3.06.2016, Hobuveski, Lai 47, Tallinn.

Tere tulemast! Welcome Stranger!

SISU ametlik koduleht: sisu.esl.ee
Liitu SISU uudistega Facebookis

Lisateave:

Solveig Jahnke
Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
Mob +372 5626 4949

Tüüne-Kristin Vaikla
SISU kuraator
tyyne.vaikla@artun.ee
info@esl.ee

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Welcome Stranger!”]

Ränne on tänase maailma põletav teema – liikumine võib olla nii sund kui ka vaba voli. SISU sümpoosion otsib nüüdisaja nomaadliku elulaadi ootuste ja vajaduste peegeldusi kohanemise ja kodunemise näiteil. Liikumine ja peatumine on ühtlasi piiride ületamine ja seadmine. Räägime inimeste käitumismustritest ja kohanemisviisidest tänapäeva reaalses ruumis.

Ruumiline intelligentsus tähistab arhitektuuri, koha ja inimeste omavahelist suhestumist ehk võime luua ja pakkuda uusi lahendusi teises kohas ja kultuuris, olles mõjutatud nii maastikust kui urbanistlikust keskkonnast. Kuidas töötab arhitekt / disainer erinevas kultuurikontekstis ja mil moel muutub seeläbi RUUM?

Neile küsimustele pakuvad SISU sümpoosionil multikultuuriliste näidetega vastuseid tunnustatud teoreetikud ja praktikud Hollandist, Belgiast, Prantsusmaalt, Türgist, Austraaliast, Soomest ja Eestist.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Esinejad”]

Marco Steinberg, Helsinki
Renaud Haerlingen, Brüssel
Laura Linsi, London
Monica Knoll, Melbourne
Gerrit Schilder & Hill Scholte, Rotterdam
Eva Sepping, Tallinn
Michael Pärt, Tallinn
Cynthia Madansky, New York / Istanbul
Alari Allik, Tallinn
Eva Storgaard, Antwerp
Helen Oja ja Raul Kalvo, Tallinn / Singapur
Bella Mang, San Francisco
Joseph Sturm, Tallinn
Guillaume Aubry, Cyril Gauthier ja Yves Pasquet, Pariis
Lærke Grøntved, Kopenhaagen / Oslo

 

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Moderaatorid”]

Tüüne-Kristin Vaikla, Tallinn
Jüri Kermik, Brighton
Martin Melioranski, Tallinn
Aet Ader, Tallinn
Ingel Vaikla, Gent

[/kaart]

[kaart pealkiri=”SISU film”]

Sümboolsed ohud
2015, 15 min
Mischa Leinkauf, Lutz Henke, Matthias Wermke

Anna, Pina, Teresa & E42
2015, 7 min & 33 min
Cynthia Madansky

Kodu
2012, 11 min
Thomas Gleeson

Arhitektid
Guillaume Aubry, Cyril Gauthier and Yves Pasquet
FREAKS freearchitects

[/kaart]

[kaart pealkiri=”SISU—LINE #2″]

1. juunil ilmus trükist Eesti Sisearhitektide Liidult sisearhitektuuri uurimuslik inglise- ja eestikeelne ajakiri SISU—LINE teine number, mis põhineb SISU 2015 sümpoosioni materjalidel ja kannab sama pealkirja – Ruumimõju.

SISU—LINE #2 on kaheosaline rohkete fotodega illustreeritud kogumik 2015 SISU sümpoosioni olulisematest ettekannetest:
Juhani Pallasmaa kirjutab kehast, mõistusest ja arhitektuurist, Gaeme Brooker sisearhitektuuri olemusest, Kees Spanjers ruumist, kohast ja inimestest ning Aet Ader eestlasest, kes on ruumis kinni. Kirjasõnaks on saanud ka SISU FILMil linastunud “Elavad arhitektuurid” (Living Architectures) ja videoinstallatsioon “La Maddalena”, mille sünopsise on kirjutanud Ingel Vaikla. Teises osas ilmuvad fotodega lühiartiklid praktikast Patrice Girod’lt ja Evelyne Merkx’ilt ambitsioonikast ruumist, Liisa ja Andres Põimelt Eesti esindusruumist, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengite varjualustest kirjutab Arhitekt Must, haridusvõimendist Kadri Klementi.

SISU—LINE #2 peatoimetaja on Eesti Kunstiakadeemia doktorant, sisearhitekt Tüüne-Kristin Vaikla ja kolleegiumisse kuuluvad Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri õppejõud Edina-Dufala Pärn ja arhitektuuri õppejõud Martin Melioranski ning Brightoni Ülikooli innovaatilise ja loovmõtlemise keskuse ja Design Futures õppekava juht Jüri Kermik (PhD) ja Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Toetajad”]

SISU 2016 korraldamist rahastavad
Kultuurkapital
Hollandi Suursaatkond
Hals Interiors
Borg Martela
Isku
Upofloor
Hansgrohe
Intera
RM Stuudio
Laufen
Hektor Light
Velux
BPK
Edelstein

ning ESLi toetajaliikmed
Floorin
Hektolan
Interstudio
Moodne Valgustus
Tarkett
Bauhof
Elke Mööbel
Lincona
ELux
Sadolin
Vivarec
Wermstock
Villeroy & Boch
Decoland
Fagerhult
Puustelli
Glamox
Vipex
Björn Espresso Bar

Täname!

[/kaart]